Minden az arcára volt írva: Kamala Harris kiakadt Jimmy Carter temetésén (FOTÓ)
Az egyik fotós elkapta a pillanatot, amint Kamala Harris észreveszi, hogy Obama Donald Trumppal kedélyesen beszélget.
A Fehér Ház szóvivője szerint az egykori NBA-sztárt az elnyomó kommunista rezsim propagandafogásként használta fel. Dennis Rodman „barátjának” nevezte Kim Dzsong Unt, és állítja, Kim rajta keresztül üzent Obama elnöknek.
„Ahelyett hogy az ország elitjének szórakoztatására hírességeket felvonultató sporteseményekre költi pénzét, az észak-korei rezsimnek népe boldogulására kellene összpontosítania, amely éhezik, börtönben senyved és megfosztatott az emberi jogoktól” – jelentette ki Jay Carney szóvivő.
Dennis Rodman hétfőn, ezúttal az NBC televíziónak nyilatkozva nevezte „barátjának” Kim Dzsong Unt és megismételte: az észak-koreai vezető azt üzente rajta keresztül Barack Obama elnöknek, hogy várja a telefonhívását. Ismét azt mondta, hogy az általa „nagyszerű fickónak” nevezett Kim nem akar háborút.
Az Egyesült Államok egyetlen hivatalos képviselőjének sem sikerült találkoznia Kimmel, amióta apja halálát követően, bő egy évvel ezelőtt hatalomra jutott, írta korábban a The New York Times. A lap szerint Rodman lehetett az első amerikai, aki személyesen érintkezhetett vele.
A lap úgy tudja, Obama elnök tavaly nyáron titkos megbízottakat küldött Phenjanba, hogy azok lebeszéljék Kimet a nukleáris és a rakétakísérletekről és hogy felkínálják a kapcsolatok javításának lehetőségét. A küldötteknek azonban nem sikerült eljutniuk a hierarchia csúcsáig, mint ahogy Bill Richardson volt új-mexikói kormányzónak sem, aki az év elején immár nyolcadik alkalommal kereste fel Phenjant.
Pedig Richardson magával vitte Eric E. Schmidtet, a Google ügyvezető elnökét is, akiről úgy gondolta, hogy felkelti majd Kim Dzsong Un érdeklődését. Phenjani funkcionáriusok ehelyett azt kérték, hogy próbálja meg az egykori világhírű kosárlabda-sztárt, Michael Jordant rávenni egy látogatásra.